I Suwalskie Forum Demokratów

Poseł Krzysztof Truskolaski razem z Dariuszem Krakowskim oraz Marcinem Gnozą – przedstawicielami Zarządu suwalskich struktur Nowoczesnej – wzięli udział w Suwalskim Forum Demokratów, które odbyło się 28 lutego w Suwałkach. W spotkaniu, organizowanym przez Suwalski Klub Dyskusyjny im. Tadeusza Mazowieckiego wzięli również udział przedstawiciele Unii Europejskich Demokratów, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz organizacji społecznej „Obserwatorium Wyborcze”.

To pierwsze tego typu spotkanie w Polsce, na którym reprezentanci partii politycznych podpisali deklarację na rzecz prowadzenia akcji uświadamiających do czego – w aspekcie ekonomicznym, społecznym i międzynarodowym – zmierzają dyktatorskie poczynania rządzących.

Podczas spotkania poruszono kwestie dotyczące poniższych zagadnień:

  • Co dalej z zapowiadaną reformą oświaty? Jakie są uboczne skutki likwidacji gimnazjów i zmain programowych w polskiej szkole.
  • Zmiany w ordynacji wyborczej, czym to grozi? Zamach na demokrację w samorządach to nie porzadkowanie Polski.
  • Centralizacja władzy w Polsce, odbieranie kompetencji samorządom i przenoszenie do administracji państwowej.
  • Zagrożenie dla obronności państwa, odkładanie modernizacji armii, liczne zmiany kadrowe na najwyższych szczeblach armii.
  • Populistyczna polityka społeczna PiS. 500+ skąd na to brać pieniądze?
  • Nowy system emerytalny. tracimy wszyscy, ale nie wszyscy o tym wiemy.
  • Ochrona zdrowia i ochrona środowiska – polityka pełna sprzeczności.
  • Coraz słabsza pozycja Polski na arenie międzynarodowej. Quo vadis Polsko?
  • Polskie rolnictwo bez perspektyw czyli jak skutecznie zamknąć drogę eksportowi na Zachód i Wschód.

 

Tekst Deklaracji

Demokracji nie ma się danej raz na zawsze. Trzeba o nią dbać, szanować i pielęgnować jej zasady, walczyć o jej trwałość i powszechne zrozumienie. My, zgromadzeni na Forum Demokratycznym w Suwałkach, uważamy, że wywalczona w 1989 roku ustrojowa zasada demokratycznego tworzenia ładu społecznego jest obecnie zagrożona. Świadczą o tym totalitarne zapędy PiS i fakty potwierdzające niszczenie demokratycznych podstaw funkcjonowania Państwa, jak choćby: odpowiedzialności konstytucyjnej, wolnych i niezależnych mediów, stabilności ekonomicznej, równości obywateli wobec prawa czy wolności słowa.

Z każdym dniem pogrążana i deprecjonowana jest pozycja Polski na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza jej status aktywnego i liczącego się członka Unii Europejskiej.

Kraj rządzony jest przez niekompetentnych i nieodpowiedzialnych urzędników, którzy wszystko mierzą lojalnością wobec partii uzurpującej sobie prawo stanowienia o wszystkim w myśl populistycznej polityki społecznej.

Nie ma na to naszej zgody!

Działając wspólnie, deklarujemy prowadzenie akcji uświadamiających do czego – w aspekcie ekonomicznym, społecznym i międzynarodowym – zmierzają dyktatorskie poczynania rządzących. Deklarujemy również podejmowanie działań przeciwstawiających się wszelkiemu łamaniu norm ładu demokratycznego i niszczeniu państwa. Deklarujemy wspólne działanie na rzecz odbudowy demokratycznego państwa.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?