Zakaz handlu

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele. Od marca będziemy mogli robić zakupy tylko w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku w jedną, a w 2020 roku – będzie pełny zakaz handlu.

Od początku poseł Krzysztof Truskolaski sprzeciwiał się absurdalnemu projektowi autorstwa Solidarności, dając temu wyraz w zorganizowanej akcji #KupujęKiedyChcę, w której zbierał On wraz z Nowoczesna Białystok Nowoczesna Podlaskie podpisy przeciw tej ustawie. Poseł Truskolaski odbył również setki rozmów z Polakami, dzięki czemu wysłuchał wiele opinii w tym temacie. Dlatego też Nowoczesna wystosowała swój projekt ustawy, który byłby kompromisem zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Rządzący jednakże zignorowali postulaty nasze oraz tysięcy Polaków, sprzeciwiających się temu prawu.

Projekt Solidarności w nijaki sposób nie wspomoże poprawy bytu pracownikom. Widzimy to na przykładach wielu korporacji, które szukają furtki do obejścia absurdalnego prawa. Również państwowe stacje paliw powoli zaczynają zamieniać się w supermarkety. Dlaczego związki zawodowe zignorowały ich położenie w projekcie ustawy?

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?